צור קשר - המרכז הטכנולוגי עין המפרץ

לפרטים נוספים
והצעת מחיר

מירי:

04-9852245
שלוחה 1
או
04-9852678

איך לבחור את המוסך המתאים לך

אם בבעלותכם רכב, אתם וודאי יודעים שמתישהו תגיעו למוסך עבור טיפולים שוטפים או חריגים. הביקור במוסך מהווה חלק בלתי נפרד מתחזוקת ואחזקת הרכב, לכן מומלץ לבחור במוסך איכותי מקצועי ואמין.
רבים בוחרים את המוסך תוך הסתמכות על שיקולים כלכליים, אך בפועל השיקול הכלכלי אינו צריך לעמוד בראש הרשימה כאשר בוחרים מוסך. ישנם שיקולים נוספים אשר צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות ביניהם: סוג המוסך, מקצועיותו, ניסיונו, הרכבים עמם מורשה לעבוד ועוד. כדי שהבחירה שלכם תהיה כמה שיותר קלה ונכונה ריכזנו עבורכם את המדדים החשובים שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת מוסך. שתהיה לכם דרך צלחה.

איך לבחור את המוסך המתאים לך?

סוג המוסך

בשוק המקומי לבדו ישנם סוגים שונים של מוסכים, אולם אם מסתכלים על התמונה הרחבה אפשר לצמצם אותם לשלושה סוגים עיקריים: מוסך פרטי מורשה, מוסך פיראטי ומוסך מורשה יבואן. מוסך פיראטי פועל ללא פיקוח או רישיון של משרד התחבורה. מוסך פרטי מורשה פועל עם רישיון ותחת פיקוח אך אינו מתמחה ברכבים של יצרן מסוים. מוסך מורשה יבואן פועל הן בפיקוח והן ברישיון וכן מורשה לטפל ברכבים של יצרן או יצרני רכב ספציפיים מטעם היבואן.

באיזה סוג מוסך לבחור?

ברוב המקרים, אם וכאשר תבקשו לקבל הצעת מחיר משלושת הסוגים של המוסכים, סביר להניח שהמוסך הפיראטי יספק לכם את הצעת המחיר הזולה ביותר ולא משנה באיזה טיפול לרכב מדובר. לעומתו, מוסך מורשה יבואן יספק את הצעת המחיר הגבוהה ביותר. לכן אין זה מפתיע שקיים פיתוי לבחור במוסך הפיראטי משיקולים של עלות. יחד עם זאת עליכם גם לקחת בחשבון את גודל הסיכון. מוסך פיראטי אינו מפוקח, אין לו רישיון והוא לא מחויב לשמור על סטנדרטים של מקצועיות. יותר מכך, הוא אינו משתמש בחלקי חילוף מקוריים, ובמקרים מסוימים, לצוות המוסך אף אין את הכשרה המתאימה לעסוק בתחום. תסכימו שזו בחירה שעשויה להוביל ליותר נזק מאשר תועלת.

חיסכון עשוי לעלות ביוקר בעתיד

השיקול הכלכלי תמיד עומד על הפרק וזה מובן. בד בבד כדאי לקחת בחשבון שכל ניסיון לחסוך בעלויות עשוי לעלות לכם ביוקר בעתיד, במיוחד כאשר יש לטיפולים במוסך השלכות בטיחותיות עליכם ועל בני המשפחה שלכם. היות וזהו מחיר שאף אחד לא ירצה לשלם, כדאי ורצוי לבחור במוסך שפועל תחת רישיון ופיקוח של משרד התחבורה. כך יהיה לכם שקט נפשי ותוכלו להיות בטוחים שהרכב מקבל את הטיפול המתאים לו באופן ספציפי. זאת לצד ידע מקצועי נרחב, התמחות בכל סוגי התקלות של הרכבים, שימוש בחלקי חילוף איכותיים ועוד שירותים הניתנים על ידי צוות המוסך.
המוסך אותו נבחר יהיה אחראי על טיפול הרכב וכתוצאה מכך גם על הבטיחות שלנו בכביש. לכן אין להקל ראש בנושא, בטח ובטח שלא להסתמך רק על שיקולים כלכליים. כמו כן מומלץ לבחור במוסך שמספק מגוון פתרונות ושירותים.

יצירת קשר