עיבוד שבבי
צור קשר - המרכז הטכנולוגי עין המפרץ

לפרטים נוספים
והצעת מחיר
ולדימיר:

052-3967244

טכנולוגיה חדשנית בעיבוד שבבים

מכונת עיבוד שבביאחד התחומים הבולטים ביותר שאנחנו יכולים למצוא בקרב לא מעט תעשיות, הן בישראל והן בעולם, הוא תחום של עיבוד שבבים. אנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת, במהלך השנים, של כוח האדם שעוסק בתחום זה וכן אנחנו יכולים לראות לצד זה, גם עלייה ניכרת במספר ובאיכות המכונות שמאפשרות עבודה של עיבוד שבבים מסוגים שונים.

הרעיון של עיבוד שבבים הוא מאוד פשוט. מדובר על חומר גלם גדול אותו אפשר לעבד ולהסיר ממנו חלקים שונים, מתוך כוונה לייצר את המוצר אשר בסופו של דבר בו אנחנו נשתמש. הרבה פעמים אנחנו נשתמש בחומר שהסרנו לצורך יצירת מוצרים אחרים, או שפשוט נמכור אותו. הכל תלוי כמובן בשאלה מה הצרכים שלנו, האם אנחנו יכולים להשתמש בו, וכיצד הוא יכול להשתלב במוצר שאנחנו מתכוונים לייצר.

עיבוד שבבי הוא תהליך לא מורכב אשר יכול להתבצע באמצעות מכונות ומכשירים שונים, בין היתר על ידי מחרטה או מכונת CNC בטכנולוגיה מתקדמת, כמו כן אנחנו יכולים להשתמש בעוד שורה ארוכה של מכונות וכלים שמאפשרים לנו ליהנות מאפשרות לבצע תהליך זה. בין היתר על ידי מקדחות, מסורים, משחזות, כרסומות ועוד.

צריך לומר התהליך עצמו איננו מורכב, מה שכן יש להקפיד ולשים לב כיצד הוא מתבצע וחשוב לא פחות, צריך לשים לב לרמת הדיוק שלנו. בעקרון אנחנו אמורים להגיע לרמת דיוק מוחלטת, עד לרמה של אלפית המילימטר, על מנת שיהיה ניתן לייצר את המוצר בדיוק על פי כמות החומר שהוא דורש ולא מעבר לכך.

נקודה נוספת שצריך לזכור בהקשר של עיבוד שבבי הוא, מדובר על תהליך אשר מתבצע באמצעות מכונות וכלים אשר מאפשרים לנו לבצע עיבוד על פי צורות. לכן אנחנו יכולים לראות מוצרים שונים אשר אינם מגיעים בצורה המקורית של חומר הגלם אלא בצורות ייחודיות, שונות.
השינויים שהתרחשו בתחום
עם השנים יכולנו לראות שינויים נרחבים שהתבצעו בתחום, בין היתר אנחנו יכולים לראות שימוש במכונות ומכשירים הרבה יותר מתקדמים, הרבה יותר מכניים, ולא פחות אנחנו יכולים לראות שימוש ניכר במחשבים ובכלים ממוחשבים שונים שמאפשרים לנו להגיע לרמת שליטה כמעט מוחלטת הן בחומר והן בשיטת העיבוד שלנו.

יתרה מזו, היום התהליך הוא הרבה יותר מעובד, הרבה יותר קצר והרבה יותר פרקטי. אנחנו יכולים לראות תהליכי עיבוד שבבים שמתבצעים הרבה יותר מהר מאשר בעבר. נקודה נוספת שאנחנו יכולים לראות היום ולא ראינו בעבר הוא, אפשרות לעבד חומרים שבעבר לא היה ניתן, למשל אנחנו יכולים לעבד חומרים כגון, פלדה וחומרים אחרים אשר נחשבים מאוד קשים לעבודה ובכל זאת ניתן למצוא אמצעים שמאפשרים לנו לעבד אותם בצורה פשוטה ונכונה.

לפרטים נוספים ויצירת קשר