צור קשר - המרכז הטכנולוגי עין המפרץ
לפרטים נוספים והצעת מחיר
יניב:
052-6172352

כדאיות התקנה של מערכת גפ"מ ברכב

יש לא מעט סיבות להתקנת מערכת גפ"מ ברכב. גז הוא זול ונקי לסביבה. מה שכן, לצד היתרונות, יש גם כל מיני בעיות שאינן פתורות ובגללן המעבר לגז הוא לא חלק ולא עושים אותו כל כך מהר ובטח שלא בכל הרכבים. ישנן גם שאלות שעולות בנושא, כמו, מה יהיה המס הצפוי על הגז? היכן נוכל לתדלק את הרכבים? היכן נחנה ובאיזה מוסכים יטפלו ברכבים בהם מותקנת מערכת גפ"מ. המשיכו בקריאה ותוכלו לקבל קצת יותר מידע בכל הקשור להתקנת מערכת גז ברכב.

מקורות אנרגיה
הרי זה ידוע שבנזין וסולר משמשים כמקורות אנרגיה לרכבים, מה שכן מדובר על דלקים בעייתיים, מזהמים וכמו כן יקרים. אגב, כאן חשוב לציין שהכמות שלהם היא גם מוגבלת, זאת משום שמאגרי הנפט בעולם הולכים ומתכלים. אם ננסה להעמיק בנושא הדלקים, נוכל לראות שבשנים האחרונות יש עליות משמעותיות במחירי הדלק. הסיבה לכך קשורה כמובן לעלייה במחירי הנפט. כאן בא לידי ביטוי פתרון. החלפת הדלק בגז טבעי. להערכת משרד התשתיות, המעבר של כלי הרכב לשימוש בגז, צפוי לחסוך לכולנו כ-60 אחוז מסך ההוצאה שלנו על הדלק ומעבר לכך, בזכות השימוש בגז, האוויר שלנו יהיה הרבה יותר איכותי ופחות מזוהם בהשוואה לאוויר שיש לנו היום כאשר אנו משתמשים בדלקים כמו בנזין וסולר.

איכות הסביבה
כאשר מדובר על מרכזי ערים, יש זיהום אוויר גבוה ביותר והדבר כמובן קשור לפליטת הגזים ממנועים שיש ברכבים גדולים. אלו מנועי דיזל הנמצאים באוטובוסים וכמו כן במשאיות ורכבים גדולים אחרים. על מנת להקטין את זיהום האוויר, הוצע השימוש בגפ"מ. מדובר על גז פחמימני מעובה שנחשב לאמצעי הנעה משנת 60.

שימוש נרחב בעולם
בעולם יש למעלה מ-9 מיליון כלי רכב בהם, אוטובוסים, מוניות, רכבים פרטיים וכמו כן רכבים מסחריים שמבצעים שימוש בגפ"מ כאמצעי הנעה. לדוגמה, בצרפת, כל רכב שמונע בגז זוכה למענק בכל הקשור למיסוי של הרכב ואילו באנגליה, המדינה מסבסדת את עלות ההתקנה של המערכת ברכב. בשני העשורים האחרונים, ניתן לראות שיש שימוש במערכת גפ"מ גם במדינת ישראל ברכבים מיובאים כמו רכבים חדשים, רכבי אספנות, רכבים פרטיים בהם הותקנה המערכת וכו'.

גפ"מ בישראל
על פי צו שניתן בסוף שנת 2001, יש אפשרות להשתמש בגפ"מ כאמצעי הנעה. על פי נתוני משרד התחבורה, רשומים בישראל למעלה מ-5000 רכבים המוסבים לגפ"מ. כך למשל, אם אתם רוצים להתחיל תהליך יבוא אישי של רכב חדש המונע בגז, עליכם לעבור מספר שלבים בהם: הגשת בקשה לרישיון יבוא למחלקת יבוא במשרד התחבורה. לאחר קבלת האישור, יש להוציא רישיון יבוא וכמו כן לרשום את הרכב במחלקת תקינה ובסופו של התהליך, יש לבצע רישום ורישוי ראשוני במשרד הרישוי או אצל יבואני הרכב.

לפרטים נוספים ויצירת קשר