וו גרירה נשלף או קבוע, מחיר, היתרונות והחסרונות
צור קשר - המרכז הטכנולוגי עין המפרץ
לפרטים נוספים והצעת מחיר
יניב:
052-6172352

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים וו גרירה נשלף או קבוע

ווי גרירה מותקנים בחלקו האחורי של הרכב והם משמשים לגרירת עגלות ונגררים. השימוש בוו גרירה אפשרי וחוקי עבור כל רכב, כולל רכבים בעלי מנוע קטן, למעט רכבים היברידיים. יחד עם זאת ברוב המקרים עיקר השימוש בו נעשה על ידי רכבים בעלי מנוע חזק כמו ג'יפים, טנדרים, רכבים פרטיים מסיביים ועוד.

אילו סוגים של ווים ישנם?

ווי הגרירה השונים נבדלים זה מזה בארץ יצורם. בעוד שישנם דגמים כחול לבן בייצור מקומי, ישנם גם דגמים מיבוא. חשוב לדעת שלא ניתן להתקין ברכב שלכם כל וו שתרצו מכיוון שלכל דגם ושנתון יש וו גרירה ייעודי עבורו, לכן כדאי לבדוק את נתוני המלאי של מרכז ההתקנות בטרם ההגעה. היות וישנם גם ווי גרירה נמוכים המיועדים לנשיאת זוגות של אופניים, רצוי לברר שהמתקן אכן ייעודי ומותאם לאופי השימוש בו.

מהו וו גרירה נשלף?

וו גרירה נשלף הוא דגם מיוחד המתאים לדגמי רכבים אשר מחויבים בהם. בעזרת וו גרירה נשלף ניתן למנוע את הסתרתו של מספר הרישוי במהלך נסיעה ללא הנגרר והוא מציע יתרונות רבים וכן מבטל את החסרונות של וו גרירה קבוע. יש יתרון גדול במוצר אשר נשלף כאשר אינו נמצא בשימוש, ולמרות שהוא ייעודי לדגמי רכבים ספציפיים כמו למשל סוזוקי ג'ימיני, כן ניתן להתקין אותו בדגמים אחרים אשר מורשים בכך.

היתרונות והחסרונות של התקנת וו גרירה נשלף או קבוע

התקנת וו גרירה מציעה כמה וכמה יתרונות:
• העמסת מטען רב יותר – וו המטען מאפשר לגרור עגלות מסוגים שונים ולכן הוא מגדיל את יכולת העמסה של הרכב.
• הגנה על הפגוש האחורי – במקרה של התנגשות קלה חלילה, וו הגרירה יגן על הפגוש האחורי.
כמובן שישנם גם חסרונות:
וו הגרירה מוסיף לאורכו של הרכב כ- 10 עד 20 ס"מ כתוצאה מכך עשויה להתעורר בעיה במציאת חניה באזורים מרכזיים. כאשר נוהגים בג'יפ וו הגרירה יגדיל את זווית הנטישה בעת מעבר בשטח ובמהלך הגרירה הוא יגדיל את צריכת הדלק באופן משמעותי ועשוי להוביל לשינוי ההתנהגות על הכביש.

רגע לפני, מה כדאי לדעת?

כדאי לבדוק שלמתקין הוו יש אישור מורשה לכך של משרד התחבורה. אישור זה נקרא "אישור ייצור מוצרי תעבורה – התקנת צמוד בין גורר לגרור 0666". דבר נוסף אותו עליכם לבדוק הוא שהאורות והחשמל של הנגרר תקינים וששקע החשמל הותקן כמו שצריך. ישנם אישורים שנדרשים להתקנת וו גרירה ושעל המתקין לספק לכם ביניהם:
• העתק רישיון יצור של משרד התחבורה
• אישור של יצרן מורשה
• אישור בדיקה והפנייה למשרד הרישוי
עם כל האישורים הנ"ל יהיה עליכם לגשת למשרד הרישוי על מנת לקבל רישיון רכב חדש ועכדני ובו היתר גרירה.

מחירי התקנת וו גרירה ברכב משתנים בהתאם לסוג הוו וסוג הרכב. לקבלת הצעת מחיר לוו גרירה המתאים ביותר עבור הרכב שלכם מוטב להתייעץ עם מומחים לתחום ולבחור את הדגם המתאים ביותר.
מוזמנים ליצור קשר דרך הצ'ט או לחייג ישירות ליניב.

לפרטים נוספים ויצירת קשר