צור קשר - המרכז הטכנולוגי עין המפרץ
לפרטים נוספים והצעת מחיר
יניב:
052-6172352

מערכת גז לרכב – כמה שאלות

כיום יותר ויותר אנשים בוחרים להתקין מערכת גז לרכב וליהנות מפתרון חסכוני, אקולוגי וידידותי לסביבה. בעוד שבארה"ב, אירופה ויפן ניתן לרכוש רכבים ולהם מערכת גז מובנית, ישירות מהחברה היצרנית, בארץ יש להתקין מערכת כזאת ברכבים, במידה ורוצים לנסוע על גז פחמני מעובה (גפ"ם), בנוסף לבנזין. את ההתקנה מבצעים אצל מתקינים מורשים לכך, ובעלות משתלמת. למרות היתרונות הרבים של השימוש בגפ"ם, רבים עדיין אינם מכירים את הנושא לעומק או יודעים כיצד הדבר עובד. אם גם אתם נמנים עליהם, ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות וגם ענינו עליהן למענכם.

באילו רכבים ניתן להתקין מערכת גז?

ניתן להתקין גפ"ם ברכבים ולהם מנוע שריפה פנימית אשר מותאם לכך. כדי להבטיח שהמערכת תהיה בטוחה ושתעמוד בתקנים הנדרשים יש לבצע את ההתקנה אצל מתקין מוסמך ובעל רישיון. כמו כן לשם ביצוע ההתקנה יש להצטייד באישור מטעם משרד התחבורה.

האם התקנת מערכת גז מנטרלת את מערכת הבנזין?

גם כאשר מתקינים מערכת גז הרכב עדיין מונע באמצעות מערכת הבנזין. לאחר ההנעה, באפשרותו של הנהג לבחור בלחיצת כפתור בלבד, באיזו מערכת הוא רוצה להשתמש, בבנזין או בגז.

מה קורה כאשר נגמר הגז?

במידה ונגמר הגז במערכת במהלך הנסיעה, הרכב יעבור לבנזין באופן אוטומטי, מעבר אשר אף לא יורגש או ישפיע על הנסיעה.

האם התקנת מערכת גז עשויה לפגום במנוע?

התשובה לכך היא לא, למעשה ההיפך הוא הנכון. שריפת גז הנה נקייה הרבה יותר משריפת בנזין, מה גם שהיא אינה יוצרת פיח. כתוצאה מכך מספר הטיפולים הנדרשים לרכב ולו מערכת גז קטן יותר ממספר הטיפולים הנדרשים לתחזוקת רכבים רגילים.

האם השימוש בגפ"ם פוגם בתפקודי וביצועי הרכב?

גם כאן התשובה היא לא. לרכבים ולהם מערכת גז יש את אותם הביצועים כמו לרכבים המונעים באמצעות בנזין.

האם התקנת מערכת גז משתלמת כלכלית?

ברוב המקרים כן. לרוב העלות של התקנת מערכת גז נעה בין 6,000 ל-8,000 ₪. מחירו של הגז הנו מחצית ממחירו של בנזין ולכן מדובר בהשקעה אשר תהפוך למשתלמת וחסכונית לטווח הרחב, ובמיוחד עבור אלו הנוסעים עם הרכב למרחקים גדולים.

היכן מתקינים מערכת גז לרכב ומי מוסמך לכך?

יש להתקין מערכות גז אצל מתקינים מוסמכים שעברו קורס ויש להם תעודה ממשרד התחבורה. כמו כן על מערכת הגז לעמוד בתקנים הנדרשים ועל כן אין ולא כדאי להתקין אצל מי שאין לו תעודת מתקין מקצועי.

אלו מיסים או אגרות חלים על רכבים ולהם מערכת גז?

היות והן נחשבות לידידותיות לסביבה המדינה מעודדת את המעבר למערכות גז. אי לכך המיסים נמוכים וגם האגרה זהה לאגרת רכב המונע בבנזין. כמו כן גם חברות הביטוח לא נוטות להעלות את מחירי הביטוחים עבור רכבים המונעים בגז, למעט מקרים בהם רוצים לבטח את המערכת עצמה.

האם הנסיעה ברכב בעל מערכת גז בטוחה?

כאשר המערכת מותקנת על ידי מתקין מוסמך, בהתאם לכל הכללים ועומדת בכל התקנים הנדרשים, הרי שהדבר בטוח אפילו יותר מנסיעה ברכב מונע בנזין. מיכל הגז הנו מבודד ויש לו שסתומי ביטחון אשר תפקידם להפסיק את זרימת הגז במקרה של תקלה או תאונה.

היכן מתדלקים?

תחנות תדלוק גז אינן נפוצות כמו תחנות תדלוק בנזין ולכן זהו אחד האתגרים העיקריים במעבר למערכת גז. כאמור ישנן רשימות של תחנות דלק מתאימות ברחבי האינטרנט בהן ניתן להתעדכן. אולם יש לציין שככל שירבו האנשים שעוברים למערכות גז ברכבים, כך הביקוש יגדל ועמו גם ההיצע. מערכות גז לרכב הנן פחות מזהמות לעומת החלופות ונחשבות לפתרון הרבה יותר בריא וחסכוני. ואם אתם מתלבטים בנושא, קחו בחשבון כי ההסבה למערכת גז גם הרבה יותר אקולוגית וכתוצאה מכך גם האוויר שאנו נושמים יהיה הרבה יותר נקי.

לפרטים נוספים ויצירת קשר