צור קשר - המרכז הטכנולוגי עין המפרץ
לפרטים נוספים והצעת מחיר
יניב:
052-6172352

מערכת גפ"מ לרכב

גפ"מ (גז פחמני מעובה) הינו גז דחוס הדומה מאוד לגז, המשמש לבישול וחימום בבתים. עיקר הפקתו כיום מתקבלת מקידוחי גז טבעי (כ-60%) ומתהליך זיקוק הנפט (כ-40%) כתוצר לוואי. מאחר שגז זה הוא הינו גז דחוס, ניתן לאחסנו במצב נוזלי במכלי לחץ.
השימוש בגפ"מ כמקור אנרגיה להנעת רכבים קיים בעולם זה עשרות שנים. נכון להיום, נעים בכבישי מדינות רבות ברחביו כ- 12 מיליון רכבי גפ"מ – מספר הרחוק מאוד ממיצוי הפוטנציאל הרב הגלום בו. 

הסבת רכבים לגז מתבררת כמועילה וכמשתלמת מכל בחינה: רמת הביצועים עם מנוע גז זהה לזו של מנוע בנזין, כמות פליטת המזהמים נמוכה באופן משמעותי, החיסכון בעלות השימוש בדלק נאמד בעד 50%!

מערכת גפ"מ ברכב מותקנת במקביל למערכת הגז ולא מחליפה אותה. נהגים יכולים לעבור ממערכת למערכת בלחיצת כפתור. מדובר במערכת איכותית ובטיחותית, שקטה ונקייה, העוברת מבדקים מחמירים ונתונה לבקרת איכות קפדנית ביותר.
במבחן עלות- תועלת מתברר כבר בתוך תקופה קצרה, כי החיסכון המצטבר בדלק שווה יותר מעלת התקנת המערכת.

חשוב להתקין את המערכת בחברה שיש לה הסמכה ורישיון מטעם משרד התחבורה להתקנתה מה שמבטיח כי המערכת תהיה מערכת מוכרת ומאושרת לשימוש, שאותה מייצרים במפעלי החברות המובילות בעולם.
מיכל הגז מותקן בתא המטען של כל הרכב, ופתח מילוי הגז (בארץ קיימות עשרות תחנות שניתן למלא בהן גז) נמצא בחלק האחורי התחתון של הרכב. לצורך הסבת המערכת לגז יש להשאיר את הרכב במוסך החברה המורשית להתקינו ליומיים בלבד.

מספר תחנות התדלוק (כ-100 בערך) בגז נמוך בהרבה ממספר התחנות שבהן ניתן לתדלק בבנזין ובסולר. אין ספק כי ככל שיגדל מספר בעלי רכבים שיסבו את מכוניתם למערכת הנעה בגז יגדל גם, כמשוער וכצפוי, מספר תחנות התדלוק בגז. הביקוש הגובר יגדיל את ההיצע.
על מנת לקבל את כל המידע והפרטים החיוניים והרלוונטיים להחלטה על הסבת הרכב לגז, חשוב ומומלץ לפנות לחברה המתמחה בהתקנת המערכת. חשוב שוב להדגיש, כי מערכת הגז אינה מייתרת בהכרח את מערכת ההנעה על בנזין אלא מהווה תוספת לה ופועלת במקביל לה.

חדירתה של המערכת בישראל אינה נעשית בקצב מואץ אבל ניתן לזהות מגמה ברורה של גידול הדרגתי – מתון אך עקבי. מסקרי שביעות רצון בקרב בעלי רכבים שברכבם הותקנה המערכת עולה, כי רובם ככולם מברכים על ההחלטה להסב את רכבם לגז ולו רק בשל החיסכון המשמעותי בכסף.

לפרטים נוספים ויצירת קשר